Ako dostať pleť do formy keď máte málo času? - Exkluzívna kozmetika
Exkluzívna kozmetika

Ako dostať pleť do formy keď máte málo času?

 

 

Kozmetička by Vám iste odporučila pravidelnú starostlivosť, to už poznáte, a tiež viete, že má kozmetička pravdu. Z časových dôvodov, alebo rôznych iných, tieto odporúčania kozmetičky tak celkom nedodržujeme, ale čo s tým, keď treba pleti rýchlo pomôcť? 

 

 

Keď máte celú noc.

 

Pleť počas noci regeneruje a veľa sa dá poopraviť na pleti počas noci. Pred spaním použite jemný peeling. Na noc si aplikujte krémovú masku určenú na nočné použitie. Naneste na vlhkú pleť a nechajte vsiaknuť. Ak ste si naniesli príliš veľa masky, tak prebytok masky zotrite kozmetickou vreckovkou. Zvyšok si nechajte na pleti namiesto nočného krému. Pleť vnoci regeneruje a skvele prijíma výživné a hydratačné látky počas noci. Použitie nočných masiek je vhodné aj viac krát do týždňa. Ideálna pomôcka pre dámy, ktoré majú málo času.

 

Večer pred spaním nepite kávu ani alkohol, aby sa pleť zbytočne nedehydrovala a zbytočne nezvýraznili vrásky.

 

Pred spaním vypite pohár čistej vody. Tento zvyk je vhodne zaviesť do každodenného života.

 

 

Keď máte hodinu.

 

Začnite peelingom na tvár s jemnými zrniečkami. Pleť na tvári tým získa jasnejší tón a celkovo bude mať zdravší výraz. Pre dámy s našedlou pleťou je toto naprostým základom. Po peelingu si naneste hydratčnú masku alebo pre jednoduchšie použitie rozbaľte jednorázovú kolagénovú masku, pre silnejší efekt môžete použiť koagénovú masku s obsahom zlata. Dobrú službu spravia aj krémové výživné masky. Vďaka tomuto postupu sa zbavíte našedlého tónu pleti, odumretých buniek, dodáte pleti okamžitú hydratáciu, rozžiarite a prejasníte pleť. Tvár sa bude javiť oddýchnutá a svieža.

 

Ak máte opuchy alebo tmavé kruhy pod očami, je dobré ku klasickej maske pridať ešte masku určenú priamo na oblasť očí. Skvelou alternatívou sú masky gélové, ktoré vedia pleť upokojiť aj zbaviť opuchov. Pre silnejší efekt uložte masku na oči pred použitím do chladničky, cca 30 minút by stačilo na schladenie masky a môžete ju rovno použiť.

 

Po takto ošetrenenej pleti peelingom a maskou s kolagénom alebo inými hydratačnými látkami je vhodné si naniesť ešte sérum na tvár. Pre rozžiarenie je skvelé sérum s vitamínom C. Pre spevnenie pleti je vhodné sérum na tvár s kolagénom alebo elastínom. Pre hĺbkovú hydratáciu je skvelé sérum s morskými výťažkami alebo aloe vera. Na záver ešte aplikujte krém na tvár podľa Vašeho typu pleti.

 

 

Keď máte minútu.

 

 

Počas príprav alebo obliekania si na pleť nastriekajte termálnu vodu alebo spreji na tvár s výživnými zložkami. Tieto intenzívne spreje na tvár pleť vzpružia a dodajú jej potrebnú hydratáciu a aktívne zložky. Pred významnou udalosťou sa hodia spreje so zeleným čajom alebo bielym čajom na výrazné osvieženie unavnej pleti alebo spreje s vitamínom C, ktoré pleť oživia a dodajú jej oddýchnutý vzhľad a rozžiaria ju.

 

Ak na odlíčenie a líčenie vôbec nezostal čas osviežte pery aspoň výživným balzamom na pery.

 

 

 

 


Prevádkovateľ: exkluzivnakozmetika.sk, Bajkalská 9, Bratislava, tel.č: 0918022144, IČO: 46823999, DIČ: 2023613680. Všeobecné obchodné podmienky