Ovocie pre krásu. - Exkluzívna kozmetika
Exkluzívna kozmetika

Ovocie pre krásu.

 

Čučoriedky sú významným zdrojom pre viacero rastlinných látok prosti starnutiu pleti, vrátane Picetanolu a Pterostilbenu. Tieto aktívne zložky vykazujú protistarnúce účinky inhibíciou SIR-1génu.

 

Znižujú prozápalové inzulínové gény, ktoré sa zapájajú do zrýchleného starnutia a chorôb súvisiacich so starnutím.

 

Čučoriedky sú bohaté na antokyany, polyfenoly, katechíny a flavonoidy, ktoré pomáhajú znižovať hladinu cukru v krvi, konečné produkty glykácie (advanced glycation end products- AGEs) a zhášať voľné radikály.

 

Zaujímavý je v čučoriedkach picetanol, ktorý patrí medzi prírodné stilbeny. Picetanol je podobnej štruktúry ako resveratrol. Picetanol sa vyznačuje zmenou načasovania génovej expresie. Dokáže brániť nezrelým tukovým bunkám v ďalšom raste. Picetanol sa viaže na inzulínové receptory nezrelých tukových buniek v priebehu adipogenézy, kde blokuje schopnosť inzulínu aktivovať a riadiť gény zodpovedné za nasledujúci vývoj tukových buniek. Táto prírodná zlúčenina v čučoriedkach by mohla prispieť k objavu prípravku na chudnutie. Kľúčovou vlastnosťou picetanolu je schopnosť blokovať bunkové procesy na rozvoj tukových buniek.

 

 

Granátové jablko obsahuje ellagitaníny, ktoré znižujú oxidačný stres a poškodenie DNA, spomaľujú starnutie a rozvoj rakoviny. Granátové jablko je tiež bohatým zdrojom antokyanov pre zdravie ciev. Granátové jablko je známe pre účinnú látku punicalgín, ktorá znižuje zanesenie ciev a znižuje poškodenie DNA kože v dôsledku UVB žiadenia, dokazujú vedecké štúdie.

 

 

 

 


Prevádkovateľ: exkluzivnakozmetika.sk, Bajkalská 9, Bratislava, tel.č: 0918022144, IČO: 46823999, DIČ: 2023613680. Všeobecné obchodné podmienky