Cenná hydratačná látka - kyselina hyalurónová - Exkluzívna kozmetika
Exkluzívna kozmetika

Cenná hydratačná látka - kyselina hyalurónová.

 

Kyselina hyalurónová je populárna hydratačná kozmetická zložka. Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela. Hojne je zastúpená v zamši kože. Je súčasťou základnej hmoty zamše, v ktorej sú uložené elastínové a kolagénové vlákna. Vyplňuje priestory medzi spomínanými kolagénovými a elastínovými vláknami, cievami a bukami. Tvorí "tmelový materiál" pleti a významne na seba viaže vodu. Významná je schopnosť viazať na seba vodu, a to je jej kľúčová vlastnosť, na ktorej stavia kozmetický priemysel. Udržanie vody v pleti a minimalizovanie strát vody cez epidermu je najdôležitejšie pre udžanie mladistvého vzhľadu pleti.

 

Kyselina hyalurónová nie je žiadnou novinkou, používala sa už vyše 50 rokov na liečbu reumatologických ochorení, v ortopédií a dermatológií. O niekoľko rokov neskôr bola kyselina hyalurónová veľkým prínosom aj v očnom lekárstve.

 

Objav kyseliny hyalurónovej sa datuje do roku 1934 a bola extrahovaná doktormi Meyerom a Palmerom v USA zo šošovky hovädzieho dobytka.

 

V ľudskom tele sa kyselina hyalurónová vyskytuje vo forme soli ako hyalurónan sodný a v tejto forme sa tiež najčastejšie používa v kozmetickom priemysle.

 

 

 

Kyselina hyalurónová nevyvoláva žiadne alergické reakcie, výnimkou sú osoby precitlivelé na hyalurónové prípravky. Kyselina hyalurónová v pleti zaisťuje dobrú hydratáciu tkaniva, správa sa ako "tmelový materiál", ďalej zaisťuje pevnosť pleti a pružnosť, podporuje regeneráciu tkanív a je plne biokompatibilná.

 

Veľmi významným a veľmi ceneným znakom kyseliny hyalurónovej je aj schopnosť regulácie voľných radikálov.

 

 

Pre dokonalú hydratáciu pleti je esenciálne vyberať si kvalitné kozmetické prípravky s kyselinou hyalurónovou. Najvyšší obsah kyseliny hyalurónovej mávajú zvyčajne séra na tvár. Vhodné je používať aj očný, denný aj nočný krém s kyselinou hyalurónovou. Raz za čas je vhodné dopriať si výdatnejšiu porciu zôznych hydratačných zložiek v jednom prípravku v podobe masky na tvár. Významné je aj používanie odličovacích prípravkov s touto cennou hydratačnou látkou. Obsah hyalurónanu sodného sa zvyčajne pohybuje okolo 1-2 % z objemu prípravku, lebo je to vysokomolekulová látka.

 

Iné formy kyseliny hyalurónovej sa môžu pohybovať aj okolo 10 %.

 
Prevádkovateľ: exkluzivnakozmetika.sk, Bajkalská 9, Bratislava, tel.č: 0918022144, IČO: 46823999, DIČ: 2023613680. Všeobecné obchodné podmienky