Čo robiť s kruhmi pod očami? Je na ne vhodná kyselina hyalurónová. - Exkluzívna kozmetika
Exkluzívna kozmetika

Čo robiť s kruhmi pod očami? Je na ne vhodná kyselina hyalurónová.

 

Ako vznikajú kruhy pod očami?

 

Jednou z najčastejších príčin vzniku je nedostatočný spánok. Ďalšou škodnou je dehydratácia pleti. Ďalšie nepriaznivé faktory sú: príliš dlho trvajúci spánok, nezdravý životný štýl, ochorenia obličiek a štítnej žľazy.

 

Oko chráni tuk, ktorý je v očnicovej dutine. Tuk je v jemnom obale, ktorý ho drži na svojom mieste. Ak je obal oslabený, tak sa tuk začne vyklenovať a tvoriť vačky okolo očí.

 

Tmavé kruhy pod očami vznikajú tak, že cievky presvitajú cez tenkú pokožku v okolí očí. Toto sfarbenie môže nadobúdať rôzne farby od modrej cez fialovú až po tmavo hnedú. Farba týchto tmavých kruhov závisí od tónu pleti. Keď sa pridá k problému hyperpigmentácia pod očami, tak kruhy nadobúdajú výraznú tmavo hnedú farbu, ktorá sa veľmi ťažko maskuje.

 

Ako odstrániť kruhy pod očami?

 

Najjednoduchšie je skúsiť viac spať, ak spávate príliš málo, alebo spať menej ak spávate príliš dlho. Zmeniť pitný režím, dopĺňať tekutiny častejšie, ideálne čistú vodu. Vyhýbať sa alkoholu, ktorý veľmi vysušuje. Ak toto všetko praktizujete už niekoľko mesiacov a zmeny nie a nie sa dostaviť, tak bude vhodnejšie konzultovať stav so šikovným dermatológom.

 

Výrazné tmavé kruhy a prepadliny sa skvele dajú vyplniť zosieťovanou kyselinou hyalurónovou v injekciách. Len zosieťovaná forma kyseliny hyalurónovej sa používa na tento účel a vďaka tomu je zabezpečený jej dlhotrvajúci efekt. Kyselina hyalurónová na výplň kruhov pod očami sa vyrába už neživočíšneho pôvodu.

 

Tento zákrok na vyplnenie kruhov kyselinou hyalurónovou je rýchly ambulantný zákrok. Trvanie je cca 30 minút.

 

Priebeh zákroku je nasledovný: Oblasť pod očami sa schladí a dermatológ vstrekne na požadované miesto zosieťovanú kyselinu hyalurónovú. Používajú sa injekčné striekačky s tenkými ihličkami. Preparát s kyselinou hyalurónovou obsahuje aj lokálne anestetikum lidokaín, vďaka nemu je zákrok takmer bezbolestný. Ak máte na lidokaín alergiu je nutné dermatológa o tom informovať a zvolí sa preparát s kyselinou hyalurónovou ale bez tejto látky, bez lidokaínu.

 

Výsledok je badateľný okamžite po zákroku. Po zákroku sa môže objaviť drobný opuch a modrinky, tieto do 10 až 14 dní ustúpia. Efekt vyplnených kruhov pod očami trvá 6 mesiacov až rok.

 

Pri výrazných vačkoch pod očami a povädnutej kože na spodnom aj hornom viečku sa viac odporúča chirurgický zákrok.

 

 

 


 

 

 
   

  
   


Prevádkovateľ: exkluzivnakozmetika.sk, Bajkalská 9, Bratislava, tel.č: 0918022144, IČO: 46823999, DIČ: 2023613680. Všeobecné obchodné podmienky