Kolagénová a zlatá maska ako prvá pomoc do lietadla? Jednoznačne! - Exkluzívna kozmetika
Exkluzívna kozmetika

Kolagénová a zlatá maska ako prvá pomoc do lietadla? Jednoznačne!

 

Dámam, ktorým krása pleti leží na srdci sa odporúča pleť odlíčiť a použiť hydratačné sérum a hydratačný krém. Ťažké krémy a ťažké make-upy sa vôbec neodporúčajú. Ak si neviete predstaviť postaviť sa do radu na check-in s úplne nahou pleťou, tak BB krém môže byť to pravé čo si naniesť na pleť a neuškodiť jej.

 

Klimatizované priestory sú najhoršie pre pleť a spomedzi klimatizovaných priestorov lietadlá jednoznačne vedú v škodlivosti, čo sa týka pleti.

 

Pleť je zvyknutá na obsah vlhkosti vo vzduch v rozmedzí 30-60%. V lietadle klesne vlhkosť na minimum, a to až na 2%.

 

V takomto prostredí pleť rapídne rýchlo príchádza o vodu a nadmerne sa vysušuje. Lietanie často sprevádza stres a nízka vlhkosť vzduchu so stresom z ponáhľania sa spôsobuje koktejlový ekeft nepriaznivých vplyvov na pleť.

 

Počas stresu sa vylučuje nadmerné množstvo hormónu kortizolu a následky na pleti sa prejavia sčervenaním. Z lietadla častokrát dámy vystúpia so zašednutou, presušenou, začervenalou pleťou a novými vyrážkami. Týmto javom je vhodnejšie predchádzať ako potom naprávať škody napáchané na tvári.

 

 

Čo teda použiť a ako?

 

Behom letu si očistite pleť micelárnou vodou alebo vlhčenými obrúskami určenými na tvár.

 

Na takto očistenú tvár aplikujte kolagénovú masku alebo masku so zlatom, ktoré sú balené v jednorázových obaloch.

 

Tieto masky majú fantastické hydratačné vlastnosti a po ich použití sa Vás presušenie a začervenanie pleti vôbec nemá týkať. Kolagénovú masku alebo masku so zlatom môžete použiť okamžite ako pocítite nejaké známky presušenia.

 

Pri kratších letoch je už po 30 minútach badať, že pleť sa začína vysušovať a to je skvelým znakom, že s tým niečo treba robiť. Pri dlhších letoch si kľudne aplikujte spomínané masky viac krát. Vyplatí sa tento postup ak letíte do destinácie kde sú naprosto odlišné klimatické podmienky ako vo Vašej domovskej krajine. Predídete tak šoku, ktorý by pleť utrpela.

 

Prakticky to vyzerá, že ak letíte napríklad z Viedne kde sa vlhkosť pohybuje okolo 60%, potom pleť je "mučená" v lietadle 15 hodín o vlhkosti 2% a ešte "vymrazená" klímou, tak už má dosť. Pristanete povedzme v Bangkoku kde je teplota vyššia o 20 °C a vlhkosť 85%, tak pleť zažije skutočný šok a selfie z letiska v Bangkoku nebude o krásnej a žiarivej pleti.

 

Prevencia je v tomto prípade kráľom. Vyskúšajte spomínané rady o aplikácií masky počas letu a možno si už nebudete vedieť predstaviť ani jeden let bez hydratačnej kolagénovej alebo zlatej masky.

 

Rozmýšľate čo si o Vás budú myslieť ľudia, keď si dáte uprostred letu na tvár kolagénovú masku? Môže Vám to byť jedno. Aj celebrity a modelky majú takéto zvyky, poriadne hydratovať svoju pleť počas letu.

 

 


Prevádkovateľ: exkluzivnakozmetika.sk, Bajkalská 9, Bratislava, tel.č: 0918022144, IČO: 46823999, DIČ: 2023613680. Všeobecné obchodné podmienky