Odstránenie toxínov a doplnenie antioxidantov. - Exkluzívna kozmetika
Exkluzívna kozmetika

Odstránenie toxínov a doplnenie antioxidantov.

 

Odstraňovanie toxínov a dopĺňanie atioxidantov v jednom kroku môže byť tak jednoduché ako vypiť pohár vody s BIO citrónom.

 

Voda odplaví z tela nahromadené toxíny a citrón dodá potrebné antioxidanty, minerálne látky, vitamíny a stopové prvky.

 

Najlepším časom kedy si dopriať vodu s bio citrónom je nalačno hneď ráno. Veľmi prospešné je aj popíjanie vody s bio citrónom aj počas dňa.

 

Prospešnosť pitia tohto nápoja je zlepšenie trávenia, hydratácia organizmu, odstránenie toxínov, dodanie antioxidantov, aktivácia žlče, podporuje spaľovanie tukov, dodáva energiu, vitamíny, mineály a iné cenné látky, reguluje chuť do jedla.

 

BIO citrón obsahuje veľké množstvo elektrolytov, obsahuje horčík, vápnik a draslík a je bez chemického ošetrenia. Zlepšuje funkciu tráviaceho systému a tiež pomáha pri čistení organizmu od všetkých prebytočných toxínov a odpadu, ktoré ostali v tráviacom trakte.

 

Citrón podporuje pečeň v čistiacej funkcií. Vďaka citrónu sa tvorí viac enzýmov. Významný je aj obsah draslíka, čo je prospešné pre nervovú sústavu.

 

 

Vitamín C:

 

Rozšírenou zvyklosťou je siahnuť po citróne keď si chceme doplniť esenciálny vitamín C. Vitamín C je známy aj ako kyselina askorbová a je rozpustný vo vode. Pre človeka je vitamín C esenciálny, teda nevie si ho syntetizovať, ale musí ho prijímať v potrave. Vitamín C pomáha udržať v dobrom stave ďasná, krvné cievy, kosti aj zuby. V tele podporuje vstrebávanie železa. Podporuje regeneráciu tkanív a hojí rany aj jazvy, lieči krvácanie ďasien. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu, posilňuje imunitný systém, preventívne pôsobí proti vzniku rôznych typov vírusových a bakteriálnych infekcií, chráni proti nachladnutiu. Vitamín C ako antioxidant chráni bunky organizmu proti voľným radikálom. Zvyšuje schopnosť organizmu absorbovať vápnik a železo, a vylučovať meď, olovo a ortuť.

 

Vitamín C sa pridáva aj do údenín a rôznych spracovaných mäsových výrobkov a tak bráni tvorbe nitrózamínov rakovinotvorných látok.

 

 

 

Z kozmetického hľadiska je prínos vitamínu C pri tvorbe kolagénu. Podporuje novotvorbu prirodzeného kolagénu v pleti a tým zabezpečuje pružnosť pleti. Vitamín C chráni bunky pleti voči pôsobeniu voľných kyslíkových radikálov, pôsobí ako antioxidant. Antioxidačné látky v kozmetických prípravkoch sú veľmi dôležité pre zachovanie rozžiarenej a zdravej pleti. Medzi obľúbené kozmetické prípravky patrí sérum s vitamínom C na tvár alebo krém na tvár s vitamínom C.

Z bio citrónov je prospešné nastrúhať si do citrónovej vody aj kôru. Kôra pri bio citrónoch sa chemicky neošetruje preto je možné je v pokoji konzumovať. Citrónová kôra je bohatá na flavonoidy.


Prevádkovateľ: exkluzivnakozmetika.sk, Bajkalská 9, Bratislava, tel.č: 0918022144, IČO: 46823999, DIČ: 2023613680. Všeobecné obchodné podmienky