Štetce na líčenie môžu uškodiť kráse. - Exkluzívna kozmetika
Exkluzívna kozmetika

Štetce na líčenie môžu uškodiť kráse.

 

Štetce na líčenie sú aktívnou liahňou najrôznejších baktérií a húb. Ak sa pravididelne štetce na líčenie a kozmetické pomôcky nečistia môžu spôsobovať vlečúce sa kožné problemy. Najrozšírenejším problémom spôsobeným špinavými štetcami na líčenie je akné. Ak sa o kozmetické štetce poriadne nestaráte, môžete sa dopracovať k zapálenej, podráždenej alebo začervenanej pokožke. Takto dráždená pokožka môže byť náchilnejšia na rôzne alergické reakcie.

 

 

Ako sa správne starať o štetce na líčenie?

 

Starať sa o kozmetické štetce je nutné v každom prípade. Keď sa líčite denne, tak je vhodné aspoň raz do týždňa štetce na líčenie namočiť do vody s jemným šampónom a šetrne ich preprať. Po prepratí v šampónovej vode ich dôkladne opláchnite pod tečúcou vodou. Vypraté kozmetické štetce poukladáme na na uterák a necháme voľne uschnúť. Nesnažíme sa z nich vodu "vytrepať" prudkým pohybom, lebo by sa štetiny mohli uvoľniť z úchytu štetca a štetec by sa mohol zničiť.

 

Pri občasnom líčení by malo postačovať preprať štetce raz do mesiaca.

 

Ženám s akné sa odporúča pri každom líčení používať čisté štetce. Denno denné pranie štetcov na líčenie by bolo najlepšie, ale je to veľmi pracné. Pomôcť si viete trikom vizážistov.

 

Vizážisti majú častokrát za úlohu nalíčiť viac ľudí za sebou, ale nenosia so sebou osobitné štetce na líčenie pre každého klienta, ale pomáhajú si jednoduchým trikom. Na vatový tampón bohato nastiekajú čistič štetcov. Štetec do takto namočeného tamtónu vytrú dočista. Tento postup s namočeným kozmetickým tampónom  1-3 krát zopakujú, podľa znečistenia štetca. Štetec je po vytretí nečistôt do tampónu mokrý a teda ho ešte vytrú do suchého kozmetického tampónu a idú líčiť ďalšieho klienta.

 

Čistič štetcov zoženiete v eshopoch alebo špecializovaných predajniach pre vizážistov. Ak na toto nemáte nervy môžete si vypomôcť dermálnym roztokom 60% liehu, ktorý zoženiete v každej lekárni.

 

Tip: Zvláštnu pozornosť venujte štetcom na líčenie, ktoré prichádzajú do kontaktu s tekutými kozmetickými prípravkami ako je tekutý make up alebo lesk na pery. V tomto prípade sa baktérie a huby množia najrýchlejšie. Tieto štetce je vhodné udržiavať v čistote pred každým použitím pomocou čističa štetcov, alebo 60% liehom.

 

 


Prevádkovateľ: exkluzivnakozmetika.sk, Bajkalská 9, Bratislava, tel.č: 0918022144, IČO: 46823999, DIČ: 2023613680. Všeobecné obchodné podmienky