Vitamín E pre krásu. - Exkluzívna kozmetika
Exkluzívna kozmetika

Vitamín E pre krásu.

 

Vitamín E je známy aj pod názvom D - alfa - tokoferol je rozpustný v tukoch a nerozpustný vo vode. Vitamín E je jeden z najznámejších antioxidantov. Tento vitamín je dôležitý pre udržanie zdravej pokožky.

 

Dôležitosť vitamínu E je v schopnosti interakcie s reaktívnymi formami kyslíka, v tom spočíva jeho antioxidačná schopnosť.

 

Ďalšou významnou črtou vitamínu E je jeho schopnosť absorbovať ultrafialové žiarenie a jeho úloha v tomto prípade je fotoprotektívna. Zabraňuje poškodeniu pokožky, ktoré spôsobuje UV žiarenie.

 

V kozmetike sa vitamín E využíva vďaka jeho schopnostiam spomaľovať starnutie buniek.

 

V tele človeka tento vitamín podporuje množstvo zdraviu prospešných procesov, ako novotvorbu červených krviniek, rast svalovej hmoty a podporuje plodnosť. Z hľadiska kardiovaskulárnych ochorení je dôležitý pri znižovaní krvného tlaku.

V prírodných potravinách je bohaté zastúpenie vitamínu E a predovšetkým v obilných klíčkoch, rastlinných olejoch, orechoch, listovej zelenine, vajíčkach, obilninách a sójových bôboch

 


Prevádkovateľ: exkluzivnakozmetika.sk, Bajkalská 9, Bratislava, tel.č: 0918022144, IČO: 46823999, DIČ: 2023613680. Všeobecné obchodné podmienky